vyhlídka Kolonáda na Reistně    

Kolonáda na Reistně

  ornament
 
 

Stavba byla zahájena počátkem 19. století a je imitací Glorietty vídeňského Schőnbrunnu. Je dominantní a z daleka viditelnou stavbou na vrcholu asi 1.5 km jihozápadně od Valtic, nedaleko Rakouských hranic

Kolonáda na Reistně

Je to stavba podlouhého půdorysu, jejíž střed tvoří oblouk s postranními křídly, které jsou podpírány 24 sloupy a boky, které uzavírají dva pavilony. Byla myšlena jako vzpomínka Jana Josefa I. na svého otce a své zesnulé bratry, což dokazuje i nápis Der Sohn dem Vater, der Bruder den Brűdern ( Syn otci, bratr bratrům ). V postranních pavilonech, uzavírajících boky kolonády se skrývá shodiště vedoucí na terasu.

vyhlídka na Reistně

Stavba kolonády neprobíhala ideálně, protože v roce 1805, těsně před zahájením stavby, zemřel Alois I. Jeho nástupce mladší bratr Jan Josef I. nevycházel již tak dobře architektem Hardmuthem, který kolonádu navrhl. Vytýkal mu některé nedostatky Reistny a částečně měl pravdu, protože část stavby se zřítila a v roce 1907 musela být přestavěna.

Kolonáda Reistna

Kolonáda sloužila jako vyhlídková terasa s rozhledem do všech světovost stran. Na severu je možno vidět Valtice s vinohrady a Lednici s Minaretem, na východě Malé Karpaty, na západě Pálavu s Mikulovským zámkem a na jihu dolnorakouskou krajinu.

       Poloha Kolonády na Reistně na mapě:  zde

    Přístupnost:   autem směrem na jih za Valtice a zaprakovat nedaleko
                Rakouských hranic a odsud pěšky asi 100-200m
 pěšky do kopce ke kolonádě                 
 

Otevírací doba - Kolonáda na Reistně
duben a září SO+NE 10:00 - 17:00
květen PÁ - NE 10:00 - 17:00
červen až srpen
ÚT - NE
10:00 - 17:00
v případě nepříznivého počasí nebo silného větru zavřeno
 
Vstupné - Kolonáda na Reistně
Plné 25 Kč
Snížené 15 Kč
 
--------------------------------
Cestovní pojištění
Ojeté vozy Škoda octavia

 

Copyright © 2012 - JN

  CZIN.eu   Výměnné odkazy